
Minden év októberében megrendezésre kerül a kiberbiztonság tudatosságának hónapja a kormány, és az érintett iparág együttműködésének eredményeként. Az eseményt annak biztosítása érdekében hozták létre, hogy minden amerikai rendelkezzen a szükséges erőforrásokkal az internet biztonságosabb és teljes védelemmel ellátott használatához.
Az Egyesült Államok Belbiztonsági Minisztériuma (DHS) és a Nemzeti Kiberbiztonsági Szövetség (NCSA) vezetésével létrejött esemény nagysága exponenciálisan nőtt, és egyre nagyobb számban érte el a fogyasztókat, a kis- és középvállalkozásokat, a vállalatokat, az oktatási intézményeket és a fiatalokat országszerte.
A kiberbiztonsági tudatosság hónapja az NCSA és a Kiberbiztonsági és Infrastrukturális Ügynökség (CISA) közös vezetésével továbbra is egyre növekvő lendületet és hatást gyakorol az iparágra és az érintettekre, immár 18. éve.
Történelem
Az NCSA és a DHS 2004 októberében indította el a eseménysorozatát, melynek célja, hogy az internet használata során minden amerikai biztonságban és védve legyen az esetleges kibertámadásoktól.

Amikor először megkezdődött a kiberbiztonsági tudatosság hónapja, a figyelemfelkeltő törekvések középpontjában olyan tanácsok álltak, mint például a víruskereső szoftverek évente kétszeri frissítésének szükségessége, hogy hasonló képességekkel legyenek ellátva például a füstjelző eszközök az elemek nyári időszámítás idején alkalmazott cseréjekor is.
Amióta az NCSA és a DHS együttműködése zajlik, az esemény egyre szélesebb körben terjedt el. A sok tekintetben alulról szerveződő kampányként működő törekvések kiterjedtek az ipar számos résztvevőjének bevonására is, amelyek tevékenységükkel felhívják ügyfeleik, alkalmazottaik, a nagyközönség, az egyetemek, a nonprofit szervezetek, valamint más csoportok figyelmét törekvéseik fontosságára.
2009 és 2018 között a hónap témája a „Közös felelősségünk” elnevezést kapta. A téma tükrözte azt a szerepet, amelyet mindannyian – a nagyvállalatoktól az egyéni számítógép felhasználókig – betöltünk az ellenőrzés alatt álló digitális eszközök biztosítását illetően.
2009-ben Janet Napolitano, a DHS titkára elindította a kiberbiztonság tudatosságának hónapját egy washingtoni rendezvényen, és ő lett a legmagasabb rangú kormánytisztviselő, aki részt vett a hónap tevékenységeiben. A következő években a DHS, a Fehér Ház és más ügynökségek vezető köztisztviselői rendszeresen vettek részt az Egyesült Államokban zajló eseményeken.

2010-ben az eseménysorozat kezdetének része volt a „STOP! GONDOLKODJ! CSATLAKOZZ!” néven futó kampány elindítása is. Barack Obama amerikai elnök havi kiáltványában szerepelt a „STOP! GONDOLKODJ! CSATLAKOZZ!” a nemzeti kiberbiztonsági oktatás és tudatosság üzeneteként.
Szintén 2010-ben az NCSA elindította az eseménysorozatot az ország különböző részein, amely Seattle-ben kezdődött, majd Bellevue (Washington), Ypsilanti (Michigan), Omaha (Nebraska), Boston (Massachusetts), Nashville (Tennessee) és Washington DC következett.
2011-től a szervezet a DHS-sel együttműködve kidolgozta a heti témák koncepcióját. Ez az ötlet az érintettek és az érdeklődők visszajelzésein alapult, miszerint a kiberbiztonság számos aspektusát mélyrehatóbban és pontosabban meg kell fogalmazni, megkönnyítve más csoportok számára, az egyes témákhoz való csatlakozást. A témák között szerepelt az oktatás, a számítógépes bűnözés, a bűnüldözés, a mobilitás, a kritikus infrastruktúra és a kis- és középvállalkozásokat érintő egyéb kérdések.
A Nemzeti Kiberbiztonsági Szövetség és az Egyesült Államok Belbiztonsági Minisztériumának együttműködése a kiberbiztonsági tudatosság hónapjában egyike azon sikeres köz- és magánszférát érintő partnerségeknek, amelyek minden lényeges biztonsági szempontot alapul véve elengedhetetlen fontosságúak.
Forrás: staysafeonline.org
