A power bankok messze az egyik legpraktikusabb eszköznek számítanak a modern világban, ahol mindenki számtalan okos eszközt használ nap mint nap, 2001-es megjelenésük óta pedig keresettségük rendkívüli mértéket ért el.
Fontos, hogy első használat előtt ellenőrizzük az eszköz töltöttségi szintjét, melyet általában 4 db LED jelzőfény (jelzésenként 25%) segít megállapítani, bizonyos modelleknél pedig az LCD kijelzőn láthatjuk a pontos szintet százalékban.
A lítium-ion és lítium-polimer akkumulátorok a power bankokban található leggyakoribb újratölthető cellatípusok. A lítium-ion cellák általában olcsóbbak és korlátozott mAh kapacitásúak, míg a lítium-polimer cellák nagyobb méretűek lehetnek.

Töltési metodika
A legtöbb gyártó javasolja, hogy első használat előtt töltsük fel teljesen az power bankot, ennek szükségessége gyártónként vagy modellenként is eltérő lehet, ezért első alkalommal minden esetben ellenőrizzük a használati útmutatóban leírtakat!
Érdemes a töltési ciklus rövidítésével mindig csak 80%-ig tölteni az akkumulátort, mivel ez a legideálisabb töltöttségi szintje az ilyen típusú eszközöknek, majd 20%-ig lemeríteni és akkor tenni újra töltőre. Így jelentősen megnövelhető az élettartam éppúgy, mint például a mobiltelefonok esetében is. (Ha esetleg hosszabb ideig nem használjuk a power bankot, érdemes 2-3 havonta teljesen feltölteni.)
Fontos a teljesítmény
Minden power bankon egyértelműen jelzik a teljesítménybesorolást. A névleges bemeneti/kimeneti feszültség alapvető fontosságú, hogy tudjuk, eszközeinket megfelelően tudjuk-e tölteni. Ezért mindenképpen fontos tudnunk, hogy mekkora akkumulátor kapacitásra van szükségünk.
Ha egy 10 000 mAh 3,8 V (38 Wh) jelölést veszünk alapul, az azt jelenti, hogy az akkumulátor kapacitása 10 000 mAh, az akkumulátor mag feszültsége 3,8 V. Ugyanez vonatkozik a telefon töltésére is. Ha a telefon akkumulátora 4000 mAh kapacitású, és a power bankon a maximális kimeneti áramerősség 2,5 A (a telefon bemeneti áramerőssége 2,5 A), akkor körülbelül 1,6 órába telik a telefon teljes feltöltése a power bank segítségével.
Ha a telefon akkumulátora 1500 mAh, és jelenleg 0%-on van, egy 2200 mAh-s power bank képes egyszer teljesen feltölteni. Ha a telefon akkumulátora 3000 mAh, és most 0%-ot mutat a szintjelzés, akkor a 2200 mAh-s power bank nem tudja teljesen feltölteni, mert a telefon akkumulátorának kapacitása nagyobb, mint a power banké. Érdemes tehát olyan power bankot választanunk, ami a tölteni kívánt eszközünk akkumulátorának kapacitásánál nagyobb, hogy biztosan fel tudjuk tölteni vele az eszközt.

Működési jellemzők
Számos mögöttes védelmi mechanizmus létezik az elektronikai eszközöknél: túláram-védelem, alacsony feszültség, rövidzárlat, túlmelegedés, és túlfeszültség elleni védelem. Az erre vonatkozó információk is általában a felhasználói kézikönyvben megtalálhatóak.
A teljesítmény átvitele során mindig van veszteség az ellenállás miatt. A power bankok nem képesek a tényleges kapacitásuk 100%-át átvinni az adott eszközre, ezért ezt a veszteséget vesszük figyelembe annak kiszámításakor, hogy egy átlagos készülék hányszor tölthető fel egy adott méretű, teljesen töltöttségű power bankból. A hatékonysági besorolások különböznek a cellák típusától, az összetevők minőségétől és a környezetüktől függően. A 80% és 90% közötti besorolás a jelenlegi iparági szabvány.

Kényelmi szempontok
És végül az eszköz méretezése is fontos szempont lehet, ha szeretnénk magunkkal vinni. A nagyobb kapacitású power bankok hosszabb élettartammal és magasabb töltési sebességgel rendelkeznek, azonban a nagy kapacitás nagyobb méretet is jelent.
El kell dönteni, hogy a mobileszköz használati szokásaink alapján elegendő-e egy kisebb méretű power bank, ami a kisebb kapacitás ellenére is, hozzávetőlegesen plusz 30% energiával láthatja el készülékünket. Egy nagyobb, körülbelül 4000 mAh-s tápegység nagyjából további 60%-ot adhat hozzá az adott töltöttségi szinthez a teljes feltöltés mértékéig.
Az nyilvánvaló, hogy ahány eszközt szeretnénk tölteni, akár egyidejűleg, annyi bemenettel rendelkező power bankot válasszunk. Amire viszont fontos odafigyelni, hogy az 1A-1,5A kimenet általában okostelefonokhoz, az 1,5A-2,0A kimenet pedig általában a táblagépekhez való.
Tehát, ha csak alapszinten ismerjük a power bank mögött meghúzódó technológiát, az már eredményesebb választást biztosít nekünk vásárláskor, így sokáig leszünk elégedettek eszközeinkkel, mindamellett, hogy ezzel kényelmet is biztosítunk magunknak.