
Az AxxonSoft kiadta az #AxxonPSIM 1.0-s verzióját. Az átfogó szoftverplatform integrálja a videómegfigyelést, a mesterséges intelligencia alapú videóelemzést, a beléptető- , a tűzjelző- és riasztórendszereket, a kerületvédelmet, valamint többek között a kiskereskedelmi, banki, szállítási és logisztikai ágazatorientált megoldásokat.
Az #AxxonPSIM egy #moduláris architektúrán alapuló fizikai biztonsági információkezelő szoftver (#PSIM), amelyben minden egyes modul meghatározott funkciókat vagy integrációkat valósít meg. Ez a megközelítés lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy csak azokat a modulokat válasszák ki, amelyekre szükségük van egy hatékony, a védendő objektum biztonsági igényeire szabott megoldás felépítéséhez, amely robusztus rendszert biztosít finoman kidolgozott funkciókkal – minimális költséggel.
Az #AxxonPSIM integrációinak lenyűgöző listája 13 tűzjelző és riasztórendszert (#FSA), 18 beléptetőrendszert (#ACS), kilenc biometrikus azonosítást végző beléptető-, 13 perimeter behatolásérzékelő rendszert (#PIDS), hat kombinált #ACS/FSA-t és több mint 10 000 #IP eszközt tartalmaz – beleértve a videokamerákat, az NVR-eket, és a vezérlőpaneleket stb.
Ellentétben sok PSIM rendszerrel, az #AxxonPSIM közvetlenül vezérelheti a biztonsági eszközöket anélkül, hogy külső felügyeleti szoftverre lenne szükség hozzá (bár egyes integrációk ezt megkövetelik), amely az #AxxonPSIM-re épülő megoldásokat rendkívül költséghatékonnyá teszi. Az összetett esemény-válasz forgatókönyvek rugalmas konfigurálása a grafikus felhasználói felület és a script programozási nyelv segítségével átfogó #automatizálás-t tesz lehetővé, és fokozza a biztonsági megoldás hatékonyságát.
A különféle hardverek és szoftverek mellett az #AxxonPSIM támogatja a kommunikációs protokollokat és az interoperabilitási szabványokat, mint például a #SIP, #RTSP, #ONVIF Profiles S, G, T és C, #BACnet, #OPC, #Modbus és #SNMP. Ez lehetővé teszi az integrációt biztonsági és mérnöki berendezésekkel, épületautomatizálási rendszerekkel, ipari automatizálási alkalmazásokkal és más külső rendszerekkel, amelyek támogatják ezeket a protokollokat.

Ezenkívül az #AxxonPSIM számos integrációs mechanizmust kínál, beleértve az RTSP- és ONVIF-kiszolgálókat, az #SDK-t, a #RESTAPI-t, a #HTTPAPI-t és az #ActiveX-et. Nyílt architektúrája teret ad átfogó megoldások kidolgozására, ahol az #AxxonPSIM egy nagyobb információs rendszer részeként működik, biztosítva a fizikai biztonsági eszközök felügyeletét, vezérlését és interoperabilitását.
Az #AxxonPSIM korlátlan skálázhatósággal rendelkezik, és biztosítja a megbízhatóságot és a hibatűrést a működőképesség-vezérlésen, a feladatátvételi szolgáltatáson, az adatbázis-replikáción és a fejlett, hosszú távú videóarchívum-kezelésen keresztül. Tartalmaz egy sor felhasználói felületet a videómegfigyeléshez és a berendezés kezeléséhez, például egy interaktív többrétegű térképet, valamint egyedi riasztáskezelő és videófalkezelő eszközöket, amelyek hihetetlenül hasznosak bármely terület megfigyeléséhez.
Az #AxxonPSIM iparág-specifikus megoldásai célirányosan felépített funkcionális modulokat (például teljes értékű beléptetőrendszert felhasználókezeléssel, belépőkártya-kibocsátással stb.), személyre szabott grafikus felhasználói felületeket (pl. forgalomfigyeléshez és ATM-hálózatok felügyeletéhez) foglalnak magukban (további integrációk (például pénztárgép-rendszerek és teherautó-mérleg-integrációk), és dedikált videóelemzés (például ANPR és vasúti kocsiszám-felismerés).
A páratlan integráció, automatizálás és testre szabási kapacitás az #AxxonPSIM-et optimális választássá teszi több száz vagy több ezer kamera kezelésére egy egyedileg épített biztonsági rendszerben, vagy amikor a videómegfigyelést integrálni kell a beléptetőrendszerrel, kerületvédelemmel, tűz- és biztonsági riasztókkal és kifinomult funkciók (például ANPR, közúti forgalom figyelése) és a csomagban lévő POS vagy ATM megfigyelőrendszerekkel.

Az integrált biztonsági megoldások alapjaként való bevezetésekor az #AxxonPSIM segít az alábbiakban:
1) Kombinálja a különböző gyártók berendezéseit, és egyetlen vezérlőközpontból kezeli azokat
2) Minimalizálja a telephely felszerelésének költségeit a szükséges hardver és szoftver csökkentésével, valamint a meglévő eszközök rendszerhez való csatlakoztatásával
3) Olyan új funkciókat valósít meg, amelyek az önálló rendszerekben nem érhetők el
4) Csökkenti a kezelő által feldolgozandó információ mennyiségét egy intuitívabb kezelőfelülettel
5) A különböző forrásokból származó információk alapján jobb helyzetelemzésre ad lehetőséget
6) Automatizálja a döntéshozatalt standard helyzetekben (makrók, parancsok, scriptek)
7) Jelentősen csökkenti a kezelői hibák valószínűségét
8) Jobban védi a rendszert a külső behatolási kísérletekkel ellen
Forrás: axxonsoft.com